Nožní lázeň | koupele

Nožní lázeň

 

Na nožní lázeň má být nádoba vysoká minimálně do půlky lýtek aby účinnost byla správná a naše lymfa se začala rozpohybovávat  🤗😍🙏

Období mezi 15.9. až 15.11. je ideální pro očistu těla, pro zahřívání a připravit ho stupně na zimu. V ploskách nohou jsou soustředěna veškerá nervová zakončení.

Nožní lázeň se svými terapeutickými účinky je vynikající životní investicí, protože kvalita života je mimo jiné dána i schopností pohybu. Problémy nevznikají ze dne na den a jejich řešení může být časově ještě náročnější. Daleko vhodnější je snažit se jim předcházet.

Nožní lázeň může podstatně zlepšit prokrvení nohou, tedy i látkovou výměnu, včetně aktivace toku lymfatických tekutin. Toto s sebou přináší i jejich „vnitřní čistění“. Takto ošetřované nohy jsou pak např. daleko méně náchylné na plísňová onemocnění, která, ironicky míněno, již snad ani jako onemocnění nelze brát.

Koupele nohou s sebou však přináší i mnoho dalších pozitivních účinků. Má pozitivní vliv i při bolestech hlavy, nachlazení, migréně, chřipce, dně a revmatických bolestech. Obzvlášť starší lidé neopomenou poznamenat, že se po koupeli nohou cítí celkově podstatně lépe.

Čemu se dá koupelemi nohou předcházet ???

Jemně a důkladně čistí pokožku.
Může působit antisepticky a deodoračně.
Nepoškozuje ochrannou vrstvu pokožky.
Může působit proti nadměrnému pocení nohou.
Prokrvující účinek,
aktivně podporují látkovou výměnu.
Působí protizánětlivě, vhodné jsou při plísňových onemocněních nohou.
Blahodárný vliv zejména na unavené, oteklé nohy a pálící chodidla.
Zvláčňuje ztvrdlou pokožku chodidel.n

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Scroll to Top
Visit Us On FacebookVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeVisit Us On LinkedinVisit Us On Instagram